Jak zarabiać w Internecie na swoim hobby?

zarabianieW myśl przysłowia „znajdź pracę którą lubisz a już nigdy nie będziesz pracował dzisiejszy artykuł będzie dotyczył właśnie zarabiania w Internecie na swoim hobby i pasji. Wiele osób twierdzi, że to nie jest możliwe i mają rację bo niektóre branże są zbyt wąskie ale większość zainteresowań można rozwinąć, połączyć z innymi i nieźle na tym zarobić. Zapraszam dalej.

Zarabianie na hobby

Na pewno jest coś w waszym życiu czym interesujecie się od dziecka. Lubicie to robić, zajmować się tym ale często brakuje wam czasu ze względu na pracę itp. Czemu by więc nie zamienić pracę na hobby? W moim przypadku było tak, że od dziecka interesowały mnie szachy. Dość wąska tematyka ale postanowiłem cos w tym temacie zadziałać.

Jak zacząłem zarabiać na hobby

Początki nie wskazywały na zarobek i nawet o nim nie myślałem. Założyłem swojego pierwszego bloga na temat szachów. Opisywałem w nim podstawy, figury, od czego zacząć itp. Później analizowałam na łamach bloga różne sytuacje, ustawiałem na szachownicy figury, robiłem zdjęcie telefonem, wstawiałem na bloga i zadawałem pytania jak szybko można doprowadzić do mata. Ludzie z czasem zaczęli się udzielać – po kilku dniach publikowałem najszybsze możliwe zakończenia pokazanych partii. Z czasem mojego bloga zaczęło odwiedzać około 70 osób dziennie.

Postanowiłem stworzyć forum, żeby ułatwić kontakt między odwiedzającymi. Okazało się to strzałem  w dziesiątkę. Ludzie bardzo chętnie się rejestrowali, pytali, wtrącali się w dyskusje… Po pewnym czasie forum bardzo ładnie się rozwinęło.

Pierwsze pieniądze…

Pierwsze pieniądze zarobiłem na zwykłych reklamach google, które podłączyłem do swojego bloga i forum. Nie były to duże pieniądze ale dały mi pomysły i możliwości. Wysłałem zapytanie do sklepów z grami planszowymi, czy są zainteresowani reklamą na moich 2 stronach. Na próbę skorzystały 4 sklepy – 1 z nich jest moim stałym klientem do dziś.

Dodatkowo sprzedaję swoje szachy, które robi mój znajomy – rzeźbi figury w drewnie. Są to w pełni unikatowe egzemplarze i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Od czasu do czasu organizuję konkursy szachowe, które polegają na niewielkim wpisowym, a można wygrać ciekawe nagrody. Dzięki temu wypracowałem dochód na poziomie około 4 000 złotych miesięcznie. Wielu powie, że to nie wiele ale ja jestem w pleni zadowolony z tego. Na koniec dodam, że wasze branże mogą okazać się szersze przez co wasz sukces osiągniecie szybciej. Powodzenia.

About the Author

admin

No Comments

Dodaj komentarz