Zarabianie w internecie – czy to już biznes?

zarabianie w internecieZarabianie w internecie może być biznesem, jednak nie musi nim być w 100%. Wielu ludzi zarabiających przez internet, nie prowadzi biznesu (ani żadnych działań, które można by nazwać biznesem). Zarabianie pieniędzy w sieci to naprawdę temat rzeka, ale dziś opowiemy o kilku działaniach, dzięki którym można zarobić małe i duże pieniądze.

Zarabianie w internecie na własnych portalach

Tworząc dobry portal, angażując dobrych autorów i mając dobrą promocję, możemy zarobić na reklamie, a także różnych akcjach marketingowych dla firm i wielu podmiotów, które będą chciały z nami współpracować. Mając portal generujący miesięcznie 20 000 – 50 000 unikalnych użytkowników, możemy liczyć na pokaźne wynagrodzenia za kampanie rzędy 5000 zł – 20 000 zł w zależności od tego na ile jesteśmy wpływowi.

Jeśli nie chcemy zarabiać w taki sposób, zawsze zostają usługi płatne. E-biznes to także sprzedaż własnych produktów (sklep internetowy), płatne usługi i płatne subskrypcje. Możliwości jest naprawdę wiele. Eksperci chętnie dzielą się swoją wiedzą (oczywiście odpłatnie), sprzedając poradniki, książki i szkolenia video. Te formy cały czas cieszą się ogromną popularnością.

Zarabianie w internecie na usługach

Kolejną kwestią są szeroko pojęte usługi. Od grafiki komputerowej, przez tworzenie portalów, po tworzenie treści na potrzeby stron internetowych. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele i nie sposób wymienić wszystkie. Zarabiając w ten sposób, jesteśmy w stanie dorobić od kilkuset złotych miesięcznie, nawet do kilkudziesięciu tysięcy, a wszystko zależy od potencjału i możliwości.

Zarabianie w internecie a biznes

Wszystkie te dane są niekonkretne, a ich rozbieżności są ogromne, ponieważ nie da się jednoznacznie stwierdzić potencjału i możliwości. Jeden właściciel serwisu może generować ogromne zyski, podczas gdy drugi przy takiej samej popularności serwisu będzie zarabiał „marny grosz” na utrzymanie serwera, domeny i na opłacenie działań reklamowych. Duże znaczenie ma też branża, inaczej zarobi się w branży finansowej, a inaczej w specyficznej i wąskiej, takiej jak na przykład „hodowla chomików”.

Zarabianie nie zawsze musi być biznesem. To że zarabiamy 2000 zł miesięcznie na umowę o dzieło, nie czyni z nas biznesmenów. Biznes rozumie się w pojęciu nieco szerszym. Biznesmeni poświęcają na swoją pracę dużo czasu i angażują w to znaczne środki finansowe. Biznes ma stały potencjał rozwoju, natomiast usługodawca który „zarabia”, zazwyczaj nastawia się na zrobienie x rzeczy (dla przykładu napisanie 10 tekstów na zlecenie) i otrzymuje za nie pieniądze. Nie jest to typowy biznes.

Warto znać tę różnicę, gdy zaczniemy biznes lub zarabianie w internecie.

About the Author

admin

No Comments

Dodaj komentarz