Zarabianie na własnym portalu finansowym

portal finansowyPosiadanie jakiegokolwiek portalu z reguły jest opłacalną inwestycją. W zasadzie wystarczy, że odwiedzają naszą stronę ludzie i na pewno taka strona na siebie jest w stanie zarobić, a w wielu przypadkach staje się całkiem przyzwoitym źródłem utrzymania. Kiedy jednak posiadamy portal specjalistyczny, taki jak dobry portal finansowy, to mamy znacznie większe pole do popisu, jeżeli chodzi o generowanie zysku. Zdecydowanie właśnie to portale branżowe są niesamowicie dochodowe. W przypadku branży finansowej możemy mówić o całkiem pokaźnych profitach. Dlaczego tak się dzieje właśnie w branży finansowej?

Reklamy na portalu finansowym

Reklamy kierowane do konkretnej grupy odbiorców, w tym przypadku odbiorców produktów finansowych zawsze są droższe od standardowych. To zdecydowanie wpływa na rentowność takiego portalu. Dodatkowo możemy na takim portalu umieścić szereg innych, typowych reklam jak chociażby te kontekstowe, oraz linki prowadzące do innych stron. Przy mądrym zarządzaniu przestrzenią na stronie na pewno zarobimy spore kwoty nie obciążając zbytnio odbiorców naszej strony przeglądaniem reklam.

Aby optymalnie wykorzystać przestrzeń reklamową koniecznie musimy pamiętać o doborze dobrych kolorystycznie i stylowych bannerów reklamowych, na których zapewne znajdą się reklamy kierujące do innych portalu finansowych, albo też programów partnerskich zachęcających do zakupu konkretnego produktu finansowego. W przypadku kiedy ktoś właśnie za pośrednictwem naszej strony taki produkt kupi, zyskamy sporo pieniędzy, ponieważ właśnie programy partnerskie w branży finansowej są niesamowicie dochodowe.

Podsumowując, możemy wykorzystać przestrzeń reklamową na portalu finansowym w następujący sposób:

  • – Umieszczenie płatnych inków do innych stron

  • – Bandery reklamowe innych portali finansowych

  • – Programy partnerskie (banki, instytucje finansowe, agenci ubezpieczeniowi)

  • – Reklama kontekstowa (np. Google Adsense)

Zastosowanie tych i innych metod na naszym portalu finansowym, przy założeniu, że umieszczać będziemy na nim ciągle świeże i interesujące treści, oraz narzędzia gwarantuje nam pokaźny zysk z takiej strony.

About the Author

admin

One Comment

  • Olek said:
    5 grudnia 2014 at 12:09 pm

    W finansach już teraz niestety sie coraz ciezej zarabia…

Dodaj komentarz