Biznes w internecie – czy to proste?

biznes w internecieDziś po raz kolejny o biznesie w Internecie. Dla wielu jest to puste pompowanie i powtarzanie tych samych kwestii. No faktycznie nie ma co ukrywać temat stał się nośny w sieci i taki stan rzeczy utrzymuje się od dobrych paru lat tylko, że warunki prowadzenia tego biznesu się zmieniają.

Nie owijajmy w bawełnę, kiedy do Polski dotarło know-how , jak na Internecie zarobić, pierwsi w kolejce po pieniądze stanęli ci sprytni z odpowiednim kapitałem. Teraz po około 10 latach sytuacja zmieniła się diametralnie. Różne biznesy się skończyły, nowe się otworzyły, pewna część odpłynęła w siną dal, ale nie wiedzieć czemu hasło e-biznes pozostało dla wielu synonimem łatwego zarobku. Niestety tak nie jest. Wszystko jest o wiele bardziej skomplikowane.

Chcesz postawić serwis internetowy pod biznes, zapełnić go ciekawą treścią przyciągnąć ludzi i zarabiać pieniądze na reklamach, subskrypcji i/lub sprzedaży określonych treści. Niby super sprawa. Wiesz czego chcesz, wiesz co masz robić krok po kroku tyle tylko, że już przy pierwszym kroku zaczynają się schody.

Domena pod biznes internetowy

Rynek domen w Polsce trochę przypomina śmietnisko. Wiem, wielu pewne teraz się obrazi, ale jak tu nie nazywać rzeczy po imieniu. Pseudo domeniarze rejestrują domeny jak leci. Były mody na domeny: 3 znakowe, 3 literowe, krótkie, literówki, takie makie i inne… Efekt – ciężko zarejestrować cokolwiek z normalną nazwą, albo trzeba by odkupywać za bajońskie pieniądze. Tudzież musisz pobawić się w przechwyt. W ostateczności możesz zrobić zlepek i stań na głowie żeby to coś pozycjonować. O rynku domen znajdziesz w sieci bardzo dużo informacji. Analizy takiej dokonuje nawet portal eGospodarka.pl http://www.egospodarka.pl/94793,Rejestracja-domen-pl-w-I-kw-2013-r,1,12,1.html

Jednak pamiętaj – domena jest ważna, ale to że kupisz ją za 100 zł czy za 10 000 zł, nie gwarantuje jeszcze sukcesu w biznesie.

Przebrnąłeś przez domenę? Pora na hosting.

CPS, shared, a może virtual? No cóż każdy chwali swoje, więc o wsparciu informacyjnym z forów raczej zapomnij. Najlepiej mieć dobrego informatyka, albo webmastera, a jak nie masz to szukasz na chybił trafił. Po drodze pewnie przerobisz parę hostingów, zanim znajdziesz to czego szukasz, ale warto być cierpliwym.

Biznes internetowy – wdrażanie

Masz domenę, masz hosting i pomysł. Teraz trzeba za pomocą techniki wcielić to w życie. Postawienie serwisu z prawdziwego zdarzenia nawet na porządnym CMSie to sztuka. Można zacząć czytać książki o Joomla, uczyć się języka html i php, generalnie próbować zrobić to własnymi siłami, ale powiedzmy sobie szczerze – lepiej zapłacić i mieć to z głowy. Tyle, że jak chcemy mieć coś z prawdziwego zdarzenia to zapłacimy słono, a jak chcemy ominąć wspomnianą wyżej zabawę i mieć wszystko w pakiecie z hostingiem i profesjonalnym pozycjonowaniem, to będzie słono jak w Morzu Martwym. Nie ważne wtedy czy to warto czy nie warto. Uśmiejesz się jeszcze nie raz, na wspomnienie zasłyszanych słów, że biznes w Internecie to zero nakładów. Prawda nie jest, aż tak słodka, ale przy odrobinie samozaparcia ciężkiej pracy wyjdziesz na swoje.

About the Author

admin

No Comments

Dodaj komentarz